Σάββατο 14 Μαΐου 2011

Επιστρέφει στην Α1 ο ΚΑΟΔ

Στο μεγάλο ντέρμπι της ημέρας, ο ΚΑΟΔ νίκησε με σκορ 71-70 το Ρέθυμνο και όχι μόνο εξασφάλισε την άνοδό του στην Α1 μετά από 11 χρόνια, αλλά κατέκτησε και το πρωτάθλημα

Μοιραίος παίκτης για το Ρέθυμνο ο Γιώργος Κούμουλος ο οποίος έχασε την ευκαιρία στο τέλος με λέι απ να χαρίσει τη νίκη στους Κρητικούς.

Μετά από 11 ολόκληρα χρόνια οι Δραμινοί επιστρέφουν στα μεγάλα σαλόνια του ελληνικού μπάσκετ καθώς επικράτησαν στις λεπτομέρειες του Ρεθύμνου και εξασφάλισαν την άνοδο τους στην Α1 τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος.

Στο 17ο λεπτό του αγώνα αποβλήθηκε ο Στέγιος Κουφός για έντονες διαμαρτυρίες. Ωστόσο, η ομάδα του πάλεψε μέχρι το τέλος, αλλά ηττήθηκε. Πάντως, παρέμεινε μέσα στο κόλπο της ανόδου έστω κι αν οι Ίκαροι πλησίασαν στον ένα βαθμό.